Kancelaria Adwokacka Siemaszko-Baron
Adwokat Siemaszko Baron
adwokat siemaszkobaron

Prawo cywilne

Nasza kancelaria prawna oferuje Państwu kompleksową pomoc w zakresie prawa cywilnego w Bytomiu, Katowicach, Chorzowie i okolicy. Udzielamy porad prawnych oraz reprezentujemy klientów w postępowaniach: mediacyjnym, przedsądowym oraz sądowym.

Sprawy dotyczące własności i należności

Często przyjmowanymi przez nas sprawami z zakresu prawa cywilnego są te dotyczące własności oraz należności. Pomagamy klientom domagającym się zapłaty należności oraz reprezentujemy ich w sprawach sądowych dotyczących egzekucji długu.

Służymy wsparciem dla osób  poszkodowanych w wyniku wypadku komunikacyjnego lub też czynu niedozwolonego poprzez pomoc w uzyskaniu odszkodowania z tytułu szkody oraz zadośćuczynienia za doznaną krzywdę jak również renty uzupełniającej i zwrotu kosztów leczenia. Reprezentujemy Klientów w sporach z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Ponadto, zajmujemy się sprawami o:

– zniesienie współwłasności,
– ochronę prawa własności i posiadania,
– nabycie prawa własności w drodze zasiedzenia,
– ustanowienie służebności.

Sprawy spadkowe 

Do równie często zlecanych naszej kancelarii zagadnień należą sprawy spadkowe. Zdając sobie sprawę z Państwa cierpienia oraz licznych obowiązków po odejściu bliskiej osoby, chcemy pomóc przynajmniej w kwestiach formalnych związanych ze stwierdzeniem spadku, działem spadku bądż też zachowkiem.

Po konsultacji z klientem przygotowujemy odpowiedni wniosek oraz składamy go w sądzie. Jako Państwa reprezentanci weźmiemy również udział w postępowaniu sądowym w przedmiocie nabycia spadku, działu spadku bądź też dochodzenia zachowku.

Pomożemy również w rozrządzeniu testamentowym. W przypadku roszczeń i konfliktów wesprzemy Państwa naszym wieloletnim doświadczeniem i szeroką wiedzą.

Służymy pomocą także m.in. w sprawach dotyczących eksmisji oraz umów dotyczących nieruchomości, w tym najmu, dzierżawy. Nie tylko reprezentujemy naszych klientów, ale również zawsze służymy poradą.

Powyżej wymienione sprawy należą do najczęściej realizowanych przez naszą kancelarię. Jednak prawem cywilnym w Bytomiu, Katowicach, Chorzowie oraz innych okolicznych miastach zajmujemy się na wiele większą skalę.

Zapraszamy na porady prawne w szerokim zakresie.