Kancelaria Adwokacka Siemaszko-Baron
Adwokat Siemaszko Baron
adwokat siemaszkobaron

Pomoc Frankowiczom Katowice, Bytom, Gliwice

W naszej kancelarii adwokackiej oferujemy pomoc frankowiczom, czyli osobom, które wzięły kredyt we frankach szwajcarskich (CHF) i chciałyby unieważnić umowę bądź też zmienić istotnie jej postanowienia a tym samym odzyskać sporą część środków. Frankowiczom wydaje się, że wygrana z bankiem jest niemożliwa, jednak w pewnych przypadkach dzięki skutecznej pomocy, analizie umowy kredytowej, jesteś w stanie wywalczyć od banku duże sumy. Nasza kancelaria skutecznie pomoże w przygotowaniu pozwu, wszelkich niezbędnych dokumentów, a także będzie reprezentować Państwa na etapie przedsądowych negocjacji z bankiem i w postępowaniu sądowym.

Pomoc frankowiczom

Nasza Kancelaria Adwokacka oferuje swoje usługi dla mieszkańców Katowic, Bytomia oraz Gliwice. Oferujemy profesjonalną pomoc prawną na każdym etapie postępowania. Pierwszym etapem, jeśli chodzi o pomoc frankowiczom, jest etap przedsądowy. Nasza kancelaria, reprezentując klienta, stara się porozumieć z bankiem i zawrzeć ugodę. W pierwszej kolejności następuje analiza umowy kredytowej pod kątem uznania jej za nieważną w całości lub występowania niedozwolonych postanowień. Bardzo często składa się do sądu wniosek o zawezwanie do próby ugodowej, by przerwać bieg przedawnienia. W tej sposób uzyskuje się dodatkowy czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów, które będą potrzebne w Sądzie. W Państwa imieniu składana jest reklamacja do banku, a następnie wniosek o opinie do Rzecznika Finansowego.

W przypadku, gdy etap przedsądowy zakończy się tym, iż bank zgodzi się na proponowane przez naszą kancelarię adwokacką warunki, zawierana jest ugoda pozasądowa. Jeśli nie, sprawa trafia do Sądu.

Kredyt we frankach (CHF) a proces w Sądzie

Gdy kancelaria skonstruuje pozew, sprawę kieruje się do Sądu – ma to miejsce w mieście, w którym siedzibę ma bank, w którym klient wziął kredyt, np. Katowice, lub według uznania, oddział banku, gdzie podpisywali Państwo umowę. Bardzo ważne jest obliczenie wartości przedmiotu roszczenia – kwoty, jakiej zapłaty będziemy domagali się w Sądzie.

Co istotne, termin przedawnienia, jeśli chodzi o umowy kredytu, wynosi 10 lat. Jest on liczony odrębnie dla każdej spłacanej raty. W praktyce oznacza to, że po upływie dziesięciu lat od zawarcia umowy kredytu, konsument nadal może wystąpić do Sądu. To dlatego, nawet w przypadku, gdy klient zawarł umowę 11 lat temu, nie przedawniła się całość roszczeń majątkowych. Ponadto roszczenie o ustalenie nieważności umowy jako roszczenie niemajątkowe nie ulega przedawnieniu z upływem 10 lat, a zatem konsument może dochodzić nieważności umowy nawet po upływie więcej niż 10 lat od dnia zawarcia umowy.

Katowice pomoc frankowiczom – kancelaria adwokacka Katowice, Bytom, Gliwice

W naszej kancelarii uzyskasz skuteczną pomoc. Porad udzielamy wszystkim frankowiczom, przeprowadzamy szczegółową analizę umowy kredytowej, gwarantujemy kompleksową reprezentację na etapie przedsądowych negocjacji z bankiem oraz w postępowaniu sądowym we wszystkich instancjach.
Co istotne, odzyskanie pieniędzy od banku wcale nie wymaga wielu formalności. Pomoc frankowiczom oferowana przez naszą kancelarię to całość procesu – od pierwszego pisma aż po reprezentację w Sądzie.

CO WCHODZI W ZAKRES POMOCY DLA OSÓB, KTÓRE WZIĘŁY KREDYT WE FRANKACH?

W zakres pomocy wchodzą m.in.:

  • analiza prawna umowy kredytowej zarówno pod kątem przepisów krajowych jak i prawa unijnego, z uwzględnieniem wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 3 października 2019 r.
  • kompleksowa reprezentacja zarówno na etapie przedsądowych negocjacji z bankiem, jak w postępowaniu sądowym we wszystkich instancjach

Swoją ofertę pomocy dla Frankowiczów kierujemy do mieszkańców całego Śląska, a przede wszystkim do Bytomia, Gliwic oraz Katowic. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy na porady prawne w szerokim zakresie.