Prawo cywilne


 

 

Prawo cywilne Bytom, Katowice, Chorzów, Piekary Śląskie i inne rejony Śląska

 

 

 

Nasza kancelaria prawna oferuje Państwu kompleksową pomoc w zakresie prawa cywilnego w Bytomiu, Katowicach, Chorzowie i okolicy. Udzielamy porad prawnych oraz reprezentujemy klientów w postępowaniach: mediacyjnym, przedsądowym oraz sądowym.

 

Sprawy dotyczące własności i należności

 

 Często przyjmowanymi przez nas sprawami z zakresu prawa cywilnego są te dotyczące własności oraz należności. Pomagamy klientom domagającym się zapłaty należności oraz reprezentujemy ich w sprawach sądowych dotyczących egzekucji długu.

 

Służymy wsparciem dla osób  poszkodowanych w wyniku wypadku komunikacyjnego lub też czynu niedozwolonego poprzez pomoc w uzyskaniu odszkodowania z tytułu szkody oraz zadośćuczynienia za doznaną krzywdę jak również renty uzupełniającej i zwrotu kosztów leczenia. Reprezentujemy Klientów w sporach z towarzystwami ubezpieczeniowymi. 

 

Ponadto, zajmujemy się sprawami o:


- zniesienie współwłasności,
- ochronę prawa własności i posiadania,
- nabycie prawa własności w drodze zasiedzenia,
- ustanowienie służebności,

 

Sprawy spadkowe 

 

 Do równie często zlecanych naszej kancelarii zagadnień należą sprawy spadkowe. Zdając sobie sprawę z Państwa cierpienia oraz licznych obowiązków po odejściu bliskiej osoby, chcemy pomóc przynajmniej w kwestiach formalnych związanych ze stwierdzeniem spadku, działem spadku bądż też zachowkiem. 

 

Po konsultacji z klientem przygotowujemy odpowiedni wniosek oraz składamy go w sądzie. Jako Państwa reprezentanci weźmiemy również udział w postępowaniu sądowym w przedmiocie nabycia spadku, działu spadku bądź też dochodzenia zachowku.

 

Pomożemy również w rozrządzeniu testamentowym. W przypadku roszczeń i konfliktów wesprzemy Państwa naszym wieloletnim doświadczeniem i szeroką wiedzą.

 

Służymy pomocą także m.in. w sprawach dotyczących eksmisji oraz umów dotyczących nieruchomości, w tym najmu, dzierżawy. Nie tylko reprezentujemy naszych klientów, ale również zawsze służymy poradą.

 

Powyżej wymienione sprawy należą do najczęściej realizowanych przez naszą kancelarię. Jednak prawem cywilnym w Bytomiu, Katowicach, Chorzowie oraz innych okolicznych miastach zajmujemy się na wiele większą skalę.

 

 tagi:

prawo cywilne Chorzów, sprawy cywilne Chorzów, Katowice, sprawy spadkowe