Jak znaleźć dobrego adwokata?

Dla większości osób prawo, przepisy, paragrafy stanowią wiedzę tajemną. Czasami zdarza się tak, że jednak sprawy sądownicze w pewnym momencie życia zaczynają nas dotyczyć. Właśnie w tego typu sytuacjach przyda się pomoc kogoś, kto zna się bardzo dobrze na prawie, będzie potrafił wczuć się w naszą sytuację i skutecznie nam pomóc.

Niezależnie od tego, czy chodzi o sprawy majątkowe, rodzinne czy karne, dobry adwokat jest odpowiednią osobą do tego, by podpowiedzieć Ci, jak znaleźć wyjście z niekomfortowej sytuacji. Profesjonalista zawsze będzie działał w Twoim interesie. Kluczowe jest jednak pytanie, jak go znaleźć?

Jak ocenić kompetencje dobrego adwokata?

Przede wszystkim nie bój się zadawać pytań. W końcu to od tego, jakiego adwokata wybierzesz, będzie zależało to, czy wygrasz sprawę, czy nie. Prawo jest skomplikowaną dziedziną, jednak sprawdzony adwokat cierpliwie wyjaśni Ci niezrozumiałe terminy i podpowie, na co możesz liczyć. Twój sukces jest także jego sukcesem. Możesz zapytać o to, ile lat praktyki ma dawny prawnik, czy prowadził już podobne sprawy do Twojej, w jakiej dziedzinie jest specjalistą.

Przeważnie, decydując się na wizytę w kancelarii adwokackiej, mamy świadomość tego, jaki jest problem i z czego wynika, jednak nie do końca wiemy, jak go rozwiązać. To dlatego należy poszukać profesjonalnego prawnika, który specjalizuje się w konkretnych sprawach i skutecznie doradzi Ci nie tylko na podstawie paragrafów, ale także doświadczenia. Adwokat to osoba, do której powinniśmy mieć zaufanie. W końcu to jemu powierzamy nierzadko swój majątek czy sprawy związane z rodziną. Tutaj z pewnością przyda się własna intuicja i ocena pod kątem wartości adwokata jako człowieka.

W dobie Internetu z łatwością można sprawdzić opinie o danym adwokacie na stronach internetowych, forach. Koniecznie zwróć uwagę na komentarze dotyczące tego, jak adwokat traktuje klienta, czy wykazuje się empatią i mocno angażuje w sprawę.

Szukanie dobrego prawnika

Przepisy jednoznacznie zabraniają kancelariom prawniczym, adwokatom czy radcom prawnym reklamowania swoich usług. To dlatego warto zasięgnąć opinii u znajomych czy właśnie na forach. Dobrym źródłem wiedzy są również strony internetowe adwokatów. To właśnie na nich znajdziemy konkretne dziedziny prawa, którymi się zajmują, cennik usług i szczegółową ofertę. By zaoszczędzić swój czas, możliwe jest skorzystanie z porad online. Tego typu usługi oferują fachowi adwokaci. Pozwoli to na wstępne rozeznanie się w sprawie, a – w razie potrzeby – zasięgnięcie dodatkowej porady już na miejscu.

Kim tak naprawdę jest adwokat?